به هنگام خرید سرور مجازی حرفه ای به چه نکاتی بایستی دقت کرد

برای آشنایی با  وی پی اس حرفه ای ابتدا باید با سرور مجازی و تفاوتهای اون با سرویس های اختصاصی و سرویس های اشتراکی و انواع سرور های مجازی یک آشنایی مختصری داشته باشید.

ابتدا به معرفی سرویس‌های اشتراکی در مقابل vps حرفه ای می پردازیم در این نوع از سرویس ها شما در یک سرور با دیگر وب سایت ها به صورت اشتراکی در حال استفاده از یک سرور هستید.

دسترسی شما بر روی سرور محدود بوده و مدیرت سرور بر عهده شرکت خدمات دهنده می باشد و شما بنا بر سیاست های کلی شرکت خدمات دهنده از مقدار محدودی از منابع سرور استفاده می نمایید و در صورت نیاز به استفاده از منابع بیشتر باید اقدام به خرید سرور مجازی حرفه ای و یا سرور های اختصاصی روی بیاورید.

سرور مجازی حرفه ای
سرور-مجازی-حرفه-ای

سرور های اختصاصی یک سیستم سرور سخت افزاری می باشد.که شما را باید دانش کافی برای مدیریت و برطرف کردن مشکلات احتمالی به وجود آمده برای سرور خود را داسته باشید و به صورت خلاصه برای استفاده از سرور اختصاصی شما باید دانش کافی برای مدیریت سرور را داشته باشید.

سرور مجازی با استفاده از فناوری های مجازی سازی مختلفی ارائه می گردند. مانند مجازی ساز Xen  و شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از انواع آنها را اتنخاب بفرمایید.

مجازی ساز Xen
ساز-xen

امکان بکاپ اتوماتیک روزانه

چنانچه سرور شما به هر دلیل در انجام بکاپ اطلاعات خود دچار وقفه و با خللی گردد شما می توانید با استفاده از بکاپ هایی که به صورت روزانه از میزبان سرور تهیه می گردد نسبت به بازگردانی اطلاعات خود اقدام بفرمایید.

همانگونه که میدانید یکی از عوامل بسیار موثر در سرعت سرور سرعت پاسخ دهی به درخواست و خواندن اطلاعات از محل ذخیره سازی سرور می باشد و شما با استفاده از آخرین و سریعترین تکنولوژی های ذخیره سازی می توانید بهترین سرعت را بر روی vps حرفه ای تجربه نمایید.

 

پشتیبانی وی پی اس حرفه ای

با توجه به این موضوع که سرورهای مجازی حرفه ای خارج و سرورهای مجازی داخل ایران برای کاربران بسیار مهم می باشند و کسب و کار مشتریان بر روی این سرور ها در حال ارايه خدمت به مشتریان می باشد لذا در صورت بروز مشکل برای هر وی پی اس حرفه ای مورد در کمترین زمان ممکن توسط واحد پشتیبانی بررسی می گردد و پس از یافتن علت اقدام به رفع مشکل مینمایند.

پشتیبانی سرور های مجازی حرفه ای معمولا به صورت یک خدمت ارزش افزوده از سوی برخی شرکت های خدمات هاستینگ ارايه می گردد.

سرور مجازی حرفه ای ایران

وی پی اس حرفه ای ایران برای کسب و کارهایی که بیشتر مشتریان آنها در داخل کشور قرار دارند می تواند بهترین انتخاب باشد، میزبانی در داخل کشور علاوه بر سرعت بالا (سرور مجازی پرسرعت ایران)،  امکان دسترسی به سرور برای انجام موارد مدیریتی و نگهداری سرور، و همچنین در سرویس دهی سرعت بیشتری به کاربران خود نیز می دهد. کاربران سرویس های مجازی حرفه ای داخل می توانند بدون مشاهده کمترین اختلال در سرویس خود از سرویس خود استفاده نماید. همچنین در صورت بروز حمله به سرور و جهت جلوگیری از دسترس خارج شدن سرور می توانند دسترسی آدرس های خارجی به سرور را محدود نمایند و فقط آی‌پی های داخل کشور به سرور دسترسی داشته باشند.

سرور-مجازی-حرفه-ای-ایران
سرور-مجازی-حرفه-ای-ایران

همچنین این سرویس ها شاهد کمترین اختلال در تغییرات و اختلالات به وجود آمده بر روی شبکه داخلی کشور و ارتباطی کشور می باشند.

 سرور مجازی خارج حرفه ای

اگر سرویس شما به گونه ای می باشد که بیشتر مشتریان بالقوه شما در خارج از کشور قرار دارند و یا نیاز دارید برای برخی دلایل خاص سرویس شما در خارج از ایران میزبانی می گردد. خرید vps حرفه ای خارج برای شما گزینه مناسبی می باشد. شما با استفاده از این سرویس می توایند برای استفاده از سایت های آموزشی و علمی خاص که دسترسی برای ای‌پی های ایران را محدود کرده اند، استفاده نمایید.

سرور-مجازی-حرفه-ای-خارج
سرور-مجازی-حرفه-ای-خارج

مزایای vps حرفه ای

در اینجا به بیان برخی ویزگی های سرور های مجازی حرفه ای می پردازیم، همانگونه که اشاره شد در vps حرفه ای شما در صورت بروز مشکل برای سرور میزبان سرویس شما در کمترین زمان به یک سرور میزبان دیگر منتقل می شود و سرور شما مجددا در دسترس قرار خواهد گرفت.

در این میان پیشنهاد می گردد که شما از سرور های مجازی اختصاصی استفاده بفرمایید تفاوت این سرور در این است که منابع سخت افزاری پیش بینی شده برای سرور ها به صورت اختصاصی به آنها تخصیص یافته است.(تضمین شده می باشد)

شما می توانید از تمام منابع تخصیص داده شده در هر لحظه استفاده بفرمایید. از دیگر مزیت های خرید vps حرفه ای  این است که در صورت بروز مشکل سخت افزاری برای سرور های معمولی سرور تا بر طرف شدن مشکل سخت افزاری از دسترس خارج می باشد اما در سرور های اختصاصی مجازی سرور شما در کمترین رمان به صورت خودکار به یک سرور دیگر منتقل شده و سرویس شما مجددا در دسترس قرار خواهد گرفت.

نکات طلایی که به هنگام خرید سرور مجازی از شما پنهان می کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *