به هنگام خرید سرور مجازی کانادا به چه نکاتی بایستی دقت کنیم

زمانی که شما برای خرید یک میزبانی برای داشتن وب سایت خود اقدام می کنید با گزینه های متفاوتی نظیر خرید سرویس های اشتراکی داخل و خارج از  کشور سرور های اختصاصی داخل و خارج از کشور و همچنین سرور مجازی داخل و سرور مجازی خارج کشور روبه رو می شوید.

که هر یک از این سرویس های مزیت و معایب خاص خود را دارید در ای مقاله قصد بر آن داریم تا سرور مجازی خارج کشور به شکل ویژه سرور مجازی کانادا را مورد بررسی قرار دهیم توجه شما را به ادامه این مقاله جلب می کنم.

توجه داشته باشید که اینکه بهترین سرویس کدام است جواب یکسانی وجو ندارد و این نیازهای هر فرد و یا کسب و کار است که بهترین سرویس را برای همان فرد و یا کسب و کار خاص مشخص می کند.

سرور مجازی کانادا چیست؟

برای درک اینکه سرور مجازی کانادا می توان با توضیح هر کدام از این کلمات درک کامل و واضحی را از سرور vps کانادا به دست آورد، شما برای بارگذاری بر بستر وب نیاز به ماشین سرویس دهنده ای دارید که به این ماشین سرور گفته می شود این سرور همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد می تواند به شکل های متفاوتی ارائه گردد.

سرور مجازی یک سرویس کامل با اختصاص کامل منابع اختصاص داده شده در پلان خریداری شده بدون داشتن محدودیت های سرویس های اشتراکی و نصب نرم افزار ها و داشتن قابلیت پیاده سازی سیاست های امنیتی خصوصی سازی شده است که نزدیک ترین حالت ممکن به سرور های اختصاصی است که با استفاده از نرم افزار های مجازی سازی Xen  ، vmware ESXI یا Virtuozzo  بر روی یک سرور اختصاصی پیاده سازی شده.

چندین سرور مج  ازی را به وجود می آورد در این سرویس خاص (سرور vps کانادا) محل قرار گیری این ماشین ها یا در اصطلاح دیتا سنتر این ماشین ها در کشور کانادا قرار دارد که سرویس سرور مجازی ایران هاست یکی از بهترین سرویس ها در این حوزه می باشد حال آنکه محل قرار گیری سرور چرا میتواند نقطه ضعف و یا مزایای یک سرویس باشد در ادامه توضیح داده خواهد شد.

مزایای سرور مجازی کانادا

از مزیت های سرور مجازی خارج کشور علی الخصوص سرور مجازی کانادا آن است که محدودیت های اعمالی هر کشور بنا بر قوانین داخلی کشور ها بر بستر اینترنت نیز اعمال می گردد گاهی بر اساس قوانین کشور های دیگر محدودیت های برای کشورها و سرویس های مجود در آن کشور ها نیز اعمال می شود نظیر اینکه ایمیل های ارسالی از آی پی ایران در برخی کشور ها دریافت نمی شود.

اسپم شناسایی می شود کاربران برای  حل این مشکلات تمایل پیدا می کنند از سرور مجازی کانادا را خریداری کنند حال آنکه ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بیشتر شوند از دیگر مزایای این سرویس ها می توان برای آن دسته از کسب و کار هایی که بازار هدفی خارج از کشور دارند اشاره کرد سرعت بارگزاری برای کاربران می تواند در سرور مجازی خارج کشور برای کاربران خارج از کشور سریع تر باشد نکته دیگر آن است که سرور vps  کانادا برای آن دسته از کاربرانی که تمایل دارند ای پی آن ها خارج از کشور باشد این امکان را فراهم می کند.

معایب  سرور مجازی کانادا

در سرویس های مجازی خارج از کشور می توان از دو نظر معایب این سرویس ها را بررسی کرد اول از نظر هزینه های لازم در واقع قیمت سرور مجازی خارج کشور که در ادامه مقاله به شکل کامل بررسی خواهد شد و دیگری از نظر فنی سرعت بارگزاری محدودیت های اعمالی تحت قوانین داخلی و خارجی است.

برای سرویس های خارج از کشور سرعت بارگزاری اطلاعات برای کاربران داخلی ممکن است کمی بالاتر باشد در حالت عادی این تفاوت سرعت نباید خیلی محسوس و ازاردهنده باشد ولی در بعضی موارد نظی ایران اکسس شدن اینترنت ایران که در ماه های اخیر چندین بار پیش آمده است به این معنی که کاربران تنها وب سایت های که داخل ایران سرویس دهی میشوند رو میتواند ببینند این موضوع در بعضی کسب و کار ها میتواند تاثی گذار باشد نکته بعد آن است که به دلیل اجرای دقیق و سختگیرانه مقررات نظیر حق تاکثیر یا همان copyright  و یا قوانین از این دست به دلیل آگاه نبودن کاربران امکان اینکه سایت شما برای محتوای قرار داده شده در آن از دسترس خارج گردد بالاتر سرویس های داخل ایران خواهد بود.

قیمت سرور مجازی کانادا

همانطور که میدانید برای پرداخت هزینه های سرور مجازی کانادا برای شرکت های میزبانی باید از ارز آن کشور استفاده کرد از آن جایی که قیمت ارز در این روز ها به شدت بالاست طبیعتا هزینه های ارائه سرور vps  کانادا برای میزبانی ها به شدت بالا میرود و مجبور به ارائه این سرویس ها با قیمت بالاتری نسبت  به سرویس های داخل کشور هستند و کاربرانی که اقدام به خرید سرور مجازی کانادا می کنند در واقع هزینه بالایی را متقبل خواهند شد اینکه آیا این سرور برای شما مقرون به صرفه است یا خیر تماما بسته به نیاز های شخصی هر فرد  دارید.

نکات طلایی در مورد اجاره vps

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *