سرور مجازی چیست و هر آنچه بایستی در مورد کاربرد سرور مجازی بدانید؟

در این مقاله به صورت اختصاصی به بررسی سرور مجازی چیست می پردازیم بدین صورت که هاستینگ VPS یکی از محبوب ترین سرویس هاستینگ است که می توانید برای وب سایت خود انتخاب کنید. از فناوری مجازی سازی استفاده می کند تا منابع اختصاصی (خصوصی) را در یک سرور با چندین کاربر فراهم کند.

این یک راه حل امن تر و با ثبات تر از میزبانی مشترک است که در آن فضای سرور اختصاصی ندارید. با این حال ، مقیاس کوچکتر و ارزانتر از اجاره کل سرور است.

میزبانی VPS معمولاً توسط صاحبان وب سایت انتخاب می شود که دارای ترافیک سطح متوسط ​​هستند و از برنامه های میزبانی مشترک فراتر می رود اما هنوز به منابع سرور اختصاصی احتیاج ندارند.

راه حل های VPS معمولاً بیش از یک برنامه میزبانی را ارائه می دهند.

سرور مجازی چیست؟ و میزبانی VPS چگونه کار می کند؟

سرور رایانه ای است که میزبان وب شما فایل ها و پایگاه داده های مورد نیاز وب سایت شما را ذخیره می کند. هر وقت یک بازدید کننده آنلاین می خواهد به وب سایت شما دسترسی پیدا کند ، مرورگر آنها درخواستی را به سرور شما ارسال می کند و پرونده های لازم را از طریق اینترنت منتقل می کند. میزبانی VPS یک سرور مجازی را برای شما فراهم می کند که یک سرور فیزیکی را شبیه سازی می کند ، با این حال ، در واقعیت ، این دستگاه در بین چندین کاربر مشترک است.

با استفاده از فناوری مجازی سازی ، ارائه دهنده هاستینگ شما یک لایه مجازی را در بالای سیستم عامل (OS)  راه اندازی فروشگاه اینترنتی سرور نصب می کند. این لایه سرور را به پارتیشن ها تقسیم می کند و به هر کاربر امکان می دهد سیستم عامل و نرم افزار خود را نصب کند.

بنابراین ، یک سرور خصوصی مجازی (VPS) هم مجازی و هم خصوصی است زیرا شما کنترل کاملی دارید. در سطح سیستم عامل از سایر کاربران سرور جدا شده است. در واقع ، فناوری VPS وقتی می خواهید بیش از یک سیستم عامل (به عنوان مثال ویندوز و لینوکس) بدون راه اندازی مجدد اجرا کنید ، شبیه ایجاد پارتیشن در رایانه شخصی خود هستید.

سرور مجازی چیست؟

اجرای یک VPS به شما امکان می دهد وب سایت خود را در یک ظرف امن با منابع تضمین شده (حافظه ، فضای دیسک ، هسته های CPU و غیره) تنظیم کنید که نیازی به اشتراک گذاری آنها با سایر کاربران نیست. با میزبانی VPS ، شما همان دسترسی سطح ریشه را دارید که گویی یک سرور اختصاصی را اجاره کرده اید ، اما با هزینه ای بسیار کمتر.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ایران هاست در مورد سرور مجازی چیست را مطالعه کنید.

مزایای سرور مجازی چیست vps نسبت به میزبانی وب اشتراکی

مقایسه VPS با دیگر انواع میزبانی وب، مقایسه ای از سرور خصوصی مجازی با دیگر انواع میزبانی وب انواع مختلف میزبانی وب به شما امکان می دهد سطوح مختلف سفارشی سازی را روی سرور خود انجام دهید. آنها همچنین در قیمت گذاری ، عملکرد (مثلاً زمان بارگذاری صفحه) و در دسترس بودن سرویس (به عنوان مثال به موقع) نیز متفاوت هستند. در زیر می توانید نحوه مقایسه میزبانی VPS با سایر راه حل های میزبانی را مطالعه کنید.

مزایای سرور مجازی چیست

میزبانی مشترک در مقابل  سرور مجازی چیست؟

میزبانی مشترک به عنوان راه حل برای صاحبان وب سایت با سایت های کم ترافیک است. این نقطه شروع اکثر مشاغل کوچک و وبلاگ نویسان است. با میزبانی مشترک ، شما همان سرور فیزیکی را با تعدادی دیگر از مشتریان شرکت میزبان تقسیم می کنید. شما منابع اختصاصی به شما اختصاص نمی دهند ، زیرا سایت شما با همان سیستم عامل مانند همه افراد دیگر کار می کند.

بنابراین ، حافظه و قدرت محاسباتی که سایت شما می تواند استفاده کند تحت تأثیر نیاز سایر کاربران سرویس است. به عنوان مثال ، اگر یک ترافیک ناگهانی در وب سایت که در همان سرور میزبان است وجود داشته باشد ، ممکن است مدت زمان بارگذاری صفحه شما افزایش یابد. شما نمی توانید سیستم عامل و سایر نرم افزارهای سرور خود را نیز انتخاب کنید ، زیرا همه کاربران از پیکربندی یکسان استفاده می کنند. در کل ، این ارائه دهنده میزبان شما است که از هر جنبه ای از محیط میزبانی مشترک شما مراقبت می کند.

می توانید میزبانی مشترک را به عنوان اجاره ای فکر کنید که در آن یک آپارتمان را با تعدادی از هم اتاقی ها مشترک می کنید. میزبانی VPS هنوز هم نوعی از اشتراک طبقه ساختمان است ، با این حال ، هر کس اتاق خود را دارد که می تواند متناسب با نیاز خود ، فضای مورد نظر خود را تنظیم کند. به عنوان مثال ، آنها می توانند نقاشی ، مبلمان ، دکوراسیون و غیره را انتخاب کنند.

کاربرد میزبانی ابر در سرورمجازی چیست؟

با میزبانی ابر ، شما از یک سرور واحد استفاده نمی کنید بلکه یک خوشه است که در ابر اجرا می شود. هر سرور در خوشه یک نسخه به روز از وب سایت شما ذخیره می کند. وقتی یکی از سرورها خیلی شلوغ است ، خوشه بطور خودکار ترافیک را به سمت یک کمتر هدایت می کند. در نتیجه ، میزبانی ابری بدون خرابی صورت می گیرد ، زیرا همیشه یک سرور در خوشه وجود دارد که می تواند درخواست بازدید کنندگان وب سایت شما را ارائه دهد.

کاربرد میزبانی ابر در سرورمجازی چیست؟

 

هاست ابر و میزبانی VPS منحصر به فرد نیستند. در عوض ، بسیاری از شرکت های میزبان میزبان VPS را در زیرساخت های ابری ارائه می دهند. این همچنین راه حلی است که ما در هاستینجر انتخاب کرده ایم ، زیرا دریافتیم که ترکیب VPS و فناوری های ابری منجر به بالاترین عملکرد و قابلیت اطمینان در محیط سرور مجازی می شود.

میزبانی وردپرس

میزبانی وب وردپرس خدماتی است که به طور خاص به صاحبان سایت وردپرس ارائه می شود. این نرم افزار دارای چندین ویژگی مرتبط با WordPress است که می توانید در صورت داشتن یک سایت وردپرس ، مانند نصب یک کلیک ، افزونه های از پیش نصب شده یا رابط خط WP ، از آنها استفاده کنید. سرورها برای نیازهای وردپرس پیکربندی شده اند. بنابراین ، ارائه دهندگان میزبانی وب به عنوان بخشی از خدمات میزبانی مشترک خود میزبان وردپرس را ارائه می دهند.

مزایای سرور مجازی چیست نسبت به سرور اختصاصی

اگر به راه اندازی وب سایت علاقه مند هستید ، احتمالاً می دانید که به برخی از انواع میزبان وب سایت نیاز دارید تا بتوانید به صورت آنلاین در دسترس باشید. دو نوع رایج از هاستینگ VPS هاستینگ و اختصاصی هاستینگ است و درک تفاوت آن مهم است.

در حالی که ممکن است شما را وسوسه کنید فقط به قیمت معمولی پایین VPS هاستینگ توجه کنید و انتخاب خود را تنها براساس هزینه انجام دهید ، ممکن است خودتان را به یک مشکل گران قیمت تبدیل کنید. در حالی که می توانید با VPS Hosting در کوتاه مدت مقداری پول پس انداز کنید ، ممکن است متوجه شوید که اگر وب سایت شما به میزان قابل توجهی رشد کند ، بعداً باید مقدار زیادی پول خرج کنید.

در کنار تفاوت قیمت گذاری ، در نحوه مدیریت منابع تفاوت های زیادی وجود دارد. نوع میزبانی که به آن نیاز دارید بستگی به نوع سایتی که قصد اجرای آن را دارید و همچنین اگر انتظار دارید در آینده به پهنای باند یا داده بیشتری نیاز دارید بستگی دارد.

تفاوت میزبانی اشتراکی در مقابل سرور مجازی چیست؟

وقتی از رایانه خود استفاده می کنید ، از یک سیستم عامل استفاده می کنید. برای اکثر افراد ، این ویندوز یا سیستم عامل اپل است. یک سیستم عامل به شما امکان می دهد به فایلهای موجود در رایانه خود دسترسی پیدا کنید ، و این برنامه ها را نیز اجرا می کند. ارائه دهندگان میزبان اساساً همین کار را انجام می دهند ، به بازدید کنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا به پرونده های سایت شما دسترسی پیدا کنند و فرآیندی مانند اسکریپت ها را فعال کنند.

تفاوت میزبانی اشتراکی در مقابل سرور مجازی چیست؟

درست مانند رایانه معمولی ، میزان حافظه رم ، ذخیره و پهنای باند میزان دسترسی سریع یا کند را تعیین می کند. هنگامی که به حافظه ، پهنای باند یا حافظه رم خود دسترسی پیدا کردید ، وب سایت شما ممکن است با مشکلات روبرو شود یا به آرامی اجرا شود به همان روشی که اگر سعی کنید کارهای خود را به یکباره انجام دهید روی رایانه خود دچار مشکلاتی می شوید.

تفاوت بین انواع مختلف میزبانی به نحوه تخصیص منابع و اینکه چه کسی بر آنها کنترل دارد ، بستگی دارد. اکنون که اصول اولیه میزبانی را پوشش داده ایم ، شروع به بحث در مورد تفاوت های بین VPS و Dedicated Hosting خواهیم کرد.حال شما می توانید با توجه به نکات ذکر شده می توانید به راحتی تصمیم به خرید سرور مجازی کنید.

میزبانی VPS سرور مجازی چیست؟

برای درک میزبانی VPS ، درک میزبانی مشترک به شما کمک می کند. میزبانی مشترک به مانند داشتن چندین حساب کاربری در رایانه است ، اما به جای اینکه یک بار از آنها استفاده شود ، همه می توانند در زمان اصطلاح از رایانه یا در این حالت میزبان استفاده کنند. این بدان معنی است که اگر یک وب سایت از مقدار زیادی RAM یا پهنای باند استفاده کند ، وب سایت های دیگر که در همان سرور میزبانی می شوند ، منابع کمتری در اختیار آنها قرار می گیرند.

میزبانی VPS هنوز میزبانی چندین وب سایت در همان سرور را شامل می شود ، اما یک Hypervisor وجود دارد که اطمینان می دهد که یک وب سایت شروع به ایجاد مشکل برای سایر سایت های روی سرور نمی کند. با استفاده از VPS Hosting ، مقدار مشخصی از RAM ، پهنای باند و فضای سرور اختصاص می دهید. به عنوان مثال ، اگر یک سرور میزبان دارای 100 مگابایت رم باشد و 10 سایت در سرور میزبانی شود ، هر وب سایت 10 مگابایت رم را دریافت می کند. در مورد هر نوع منبع دیگر هم همینطور است

بسیاری از سرورهای VPS به گونه ای تنظیم شده اند که  با مجازی سازی hypervisor بتواند برخی از منابع وب سایت دیگری را که در صورت نیاز به یک سایت روی سرور به آنها استفاده نمی شود ، اختصاص دهد

تفاوت میزبانی اختصاصی در مقابل سرور مجازی چیست؟

چندین راه وجود دارد که میزبانی اختصاصی را می توان تنظیم و مدیریت کرد ، اما نکته مهم این است که یک وب سایت دارای یک سرور کامل به خود است. مدیریت سیستم مانند اطمینان از بروزرسانی در بروزرسانی نرم افزار و محافظت از سرور در برابر بدافزار ، می تواند به ارائه دهنده هاستینگ اختصاص یابد یا شخصی که از سرور استفاده می کند می تواند خود این کار را انجام دهد.

تفاوت میزبانی اختصاصی در مقابل سرور مجازی چیست؟

با داشتن یک سرور اختصاصی ، شما می توانید تجهیزات از جمله مقدار و نوع رم ، اندازه و نوع هارد دیسک و پردازنده مورد استفاده در سرور را انتخاب کنید. علاوه بر این ، 100 درصد منابع سرور به سایت شما اختصاص داده می شود و آنها با هیچ کس دیگری تقسیم نمی شوند.

آیا سرور مجازی مناسب کسب و کار من است

میزبانی VPS تقریباً همیشه ارزان تر از استفاده از Dedicated Hosting برای سایت شما است زیرا شما تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت نمی کنید و به همین دلیل ، معمولاً منابع کمتری نیز دریافت می کنید. هنگام تصمیم گیری در مورد دو نوع میزبانی ، می خواهید نوع سایتی را که در آن کار می کنید همراه با مقیاس پذیری در نظر بگیرید.

یکی از بزرگترین عوامل در تعیین اینکه آیا باید VPS هاستینگ یا اختصاصی هاستینگ را انتخاب کنید این است که سایت شما به چه نوع منابعی نیاز دارد. آیا قصد میزبانی پرونده های رسانه ای بزرگ را دارید که به حجم وسیعی از فضای ذخیره و پهنای باند نیاز دارند؟ آیا سایت شما برای اجرای اسکریپت ها و برنامه های back-end به قدرت پردازش زیادی نیاز دارد؟ آیا انتظار دارید تعداد بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید که حتی بدون پرونده های رسانه ای بزرگی به پهنای باند زیادی نیاز داشته باشد؟

اگر به یک یا چند سوال از آن پاسخ مثبت داده اید ، احتمالاً باید به شدت میزبانی اختصاصی را در نظر بگیرید. با اختصاصی هاستینگ ، می توانید سرور میزبان خود را تنظیم کنید تا قدرت پردازش ، ذخیره سازی و پهنای باند مورد نیاز شما را داشته باشد. علاوه بر این ، دیگر لازم نیست نگران سایتهای دیگری باشید که منابع شما را کم می کنند یا منابع خود را کم می کنند.

نکاتی که به هنگام خرید سرور مجازی مدیریت شده بایستی دقت کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *