قیمت سرور مجازی به چه عواملی بستگی دارد

در این مقاله قصد داریم در رابطه با قیمت سرور مجازی و انواع آن صحبت نمایید. با توجه به نیاز کاربران برای خرید سرور ، شرکت های متفاوتی وجود دارند که آن را ارایه می دهند.

برخی کاربران برای نیاز مورد خود اقدام به خرید سرور می کنند، زیرا که هاست های اشتراکی برایشان ناکافی می باشد. به طور مثال احتیاج به وب سایتی دارند که میزان مصرف منابع شامل رم و سی پی یو بیش از مقدار مجاز در سرویس های اشتراکی می باشد و مقداری که در سرور های اشتراکی تعریف شده است برای وب سایت کاربر و یا نرم افزاری که که نیاز دارد کار داشته باشد بیشتر است در نتیجه قیمت سرور مجازی از هاست اشتراکی بالاتر می باشد.

قیمت سرور مجازی

عوامل تاثیر گذار برروی قیمت سرور مجازی

سرور های مجازی متفاوتی وجود دارد که از سمت شرکت های هاستینگ دارای کانفیگ های متفاوتی می باشد .
کاربران بر اساس این که سرور داخل ایران می باشد و یا خارج از ایران بهای سرور کاملا متفاوت می باشد زیرا که سروری که در ایران نگهداری می باشد با سرور مشابه در خارج از کشور با کانفیگ مشابه دارای قیمت پایینتر می باشد زیرا که بهای ارز پرداخت شده بیشتر است .

قیمت سرور مجازی درخواست شده بر اساس نیاز کاربر دارای منابع متفاوت قابل ارایه می باشد .
رم و سی پس یو و دیسک بر روی سرور متفاوت می باشد . تنها نیاز از کاربر مقداری مصرفی نرم افزار یا وب سایت خود را بررسی نمایید و بر اساس آن سرور خود را سفارش دهد .

بعد از سفارش سرور ، قابلیت ریموت به سرور وجود دارد . تمامی دسترسی ها برای نصب نرم افزار و بررسی کلی سرور در اختیار کاربر است. این امکان وجود دارد که بر روی سرور کنترل پنل نصب گردد و قابلیت نصب دیتا بیس سرور نیز وجو خواهد داشت. سرور مجازی این امکان را به کاربر می دهد که سیستم عامل را خود کاربر انتخاب نماید . قابلیت نصب سیستم عامل مانند ویندوز و لینوکس بر روی سرور وجود خواهد داشت.
این نکته مهم می باشد که میزان منابعی که سرویس ویندوزی دارد کمی بیشتر از سیستم عامل لینوکس هست. بر اساس کیفیت سرور و سیستم عامل و منابع اختصاص داده شده بر روی سرور کاربر قیمت سرور متفاوت می باشد.

قیمت vps

قیمت سرور مجازی ویندوز

بر اساس نیازی که کاربر اعلام می کند و نیاز به نرم افزار های نظیری مانند دیتابیس mssql و غیره باید اقدام به تهیه سرور ویندوزی نماید . به طور مثال کاربر نیاز به یک وب سایتی دارد که بر اساس زبان برنامه نویسی asp نوشته شده است، امکان نصب وب سایت در سرویس های لینوکسی وجود ندارد چرا که برنامه نویسی وب سایت کاربر قابلیت پشتیبانی در سرور های لینوکس را ندارد.

قیمت vps ها متفاوت می باشد و بر اساس مقدار نیاز رم و سی پی یو همچنین این که هارد سرور ssd می باشد یا خیر کاملا متغیر است . نوع رم و سی پی یو و مدل آن نیز در تعیین قیمت تاثیر مستقیم خواهد داشت . این مورد که سرور در ایران می باشد و یا خارج از کشور بر اساس تبادلات ارزی وقیمت ارز میتواند تفاوت قیمت زیادی با سرویس مشابه در ایران داشته باشد.

سروری-مجازی-vps

https://uk.godaddy.com/hosting/vps-hosting

قیمت سرور مجازی لینوکس

برخی کاربران نیز نیاز به سیستم عامل لینوکس دارند به طور مثال از centos یا ubunto استفاده می کنند . با توجه به نیاز به منابع مورد توجه که در برخی از میزبانی های اشتراکی قابل ارایه نمی باشد اقدام به تهیه سرور مجازی می کنند . سیستم عامل لینوکس بر روی سرور اختصاصی به راحتی قابل نصب می باشد . دسترسی به طور امن با پروتکل ssh و همچنین نصب کنترل پنل بر روی سرور اختصاصی به سادگی قابل نصب می باشد . این که سرور مجازی در ایران باشد و یا خارج از کشور به به کاربر بستگی دارد . سرور های مجازی لینوکس در خارج از کشور نسبت به کانفیگ مشابه در ایران قیمت به نسبت بالاتری خواهد داشت.

قیمت vps در ایران متفاوت می باشد و بستگی به میزان رم و سی پی یو و دیسک سفارش شده کاربر دارد . همچنین این موضوع مهم می باشد که از چه برندی در سرور کانفیگ شده استفاده شده است . برخی شرکت ها حتی برند های استفاده شده از رم و سی پی یو و دیسک را در هنگام سفارش سرور در وب سایت قرار میدهند تا کاربری که سرور را سفارش میدهد از این مورد اطلاع داشته باشد.

قیمت سرور مجازی موضوعی است که کاربران برای انتخاب سرور مجازی اهمیت بسیاری به آن می دهند. میزان کیفیت ارایه شده برای مثال در سرور مجازی حرفه ای و در دسترس بودن و سرعت آن از معیار های انتخابی کاربران می باشد. در سرور مجازی لینوکس امکان دسترسی به ریموت و تغییرات در پارتیشن بندی دیسک وجود خواهد داشت. نصب نرم افزار های مورد نیاز کاربر بر روی سرور قابل انجام است. قیمت vps و قیمت vds برای برخی شرکت ها متفاوت می باشد. تفاوت این دو سرویس در ایران می باشد که در سرور های vds میزان منابعی که اختصاص داده می شود مختص است در حالی که در vps ممکن است منابع اختصاص داده شده بسته به میزان مصرف کاربران دیگر متفاوت باشد.

به هنگام خرید سرور مجازی حرفه ای به چه نکاتی بایستی دقت کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *