هر آنچه که در مورد سرور مجازی ویندوز از چشم شما پنهان می ماند

در این مقاله به بررسی سرور مجازی ویندوز می پردازیم اما در ابتدا بایستی بدانیم سرور مجازی چیست ، در حقیقت سرور مجازی سرورهایی هستند که به طور مستقیم با سخت افزاری که در حال اجراست واسطه نمی شوند مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

این سرور به همان اندازه مستقل از سخت افزار واقعی و خصوصی است به این معنا که سایر سرورهای روی گره نمی توانند با سیستم فایل یا پردازش های خود در تعامل باشند.

به جای اینکه هسته یا سیستم عامل به طور مستقیم با اجزای سخت افزاری ارتباط برقرار کند ، نرم افزار مجازی سازی درخواست ها را رهگیری می کند ، آنها را صف می کند و تفسیر آنها را مدیریت می کند.

سرور مجازی به کاربران امکان دسترسی مستقیم ریشه به سرور خود را می دهد و به آنها امکان می دهد سیستم عامل را هرچند که می خواهند دستکاری کنند و همچنین هر نوع برنامه جانبی سمت سرور مورد نیاز خود را نصب کنند. این امر امکان کنترل بیشتر بر نحوه عملکرد وب سایت آنها را فراهم می آورد. این امر به ویژه برای توسعه دهندگان وب مناسب است زیرا امکان دارد چندین وب سایت در حال اجرا بر روی VPS شما باشند ، هر کدام به روشی که ترجیح می دهید کالیبره شوند.

سرور مجازی ویندوز

یکی از مهمترین تصمیمی که می توانید هنگام انتخاب یک سرور مجازی (VPS) بگیرید ، این است که آیا گزینه لینوکس یا سرور مجازی ویندوز برای شما مناسب است یا خیر.

در حالی که متخصصان فناوری اطلاعات غالباً بر این باورند که ، این دو سیستم با هدف پاسخگویی به نیازهای دو نوع کاربر مختلف انجام می شوند. ویندوز و لینوکس هر دو سیستم عامل بسیار متفاوتی هستند که لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است که قابلیت استفاده رایگان ندارد و ویندوز یک سیستم عامل تجاری است. در حالی که بسیاری از کارکردهای اساسی بین سرور مجازی ویندوز ایران هاست یا لینوکس دو مشترک است ، اما بایستی به این نکته توجه کرد که قیمت ها و موارد استفاده از سرور مجازی ویندوزو  لینوکس بسیار متفاوت است از همین رو به بررسی مزیت سرور مجازی ویندوز در امتداد مقاله می پردازیم.

مزایای استفاده از سرور مجازی ویندوز

مهمترین مزیت سرور مجازی ویندوز به مقابل لینوکس VPS ، پشتیبانی ارائه شده برای صفحات وب و اسکریپت های کلاسیک ASP و ASP.NET است ، زیرا این ممکن است برای برخی افراد بسیار مهم باشد چون ممکن است وب سایت آنها به طور صحیح عمل نکند. یک سرور مجازی ویندوز VPS همچنین قادر خواهد بود با پایگاه داده های Microsoft SQL Server و Microsoft Access پشتیبانی شما را ارائه دهد، اگر به دنبال میزبانی یک وب سایت کلاسیک ASP یا ASP.NET هستید سرور مجازی ویندوز مناسب شماست. همان طور که می دانید ازدیتابیس یا پایگاه داده Microsoft SQL Server یا Microsoft Access استفاده می کند.برای مشاهده تعرفه سرور مجازی شرکت معتبر هاستینگ ایران هاست می توانید از طریق لینک اقدام کنید.

مزایای استفاده از سرور مجازی ویندوز

مهمترین مزیتی که یک سرور VPS میزبان لینوکس می تواند به شما از طریق سرور مجازی ویندوز VPS ارائه دهد، هزینه های پایین میزبانی وب است، که برای اکثر کاربران خود این عامل  یک عامل تعیین کننده است.

یک سرور لینوکس VPS همچنین ممکن است به دلیل این واقعیت که بهینه سازی سرورهای لینوکس بسیار بیشتر از سرور مجازی ویندوز است بتواند قابلیت اطمینان بهتری نسبت به سرور مجازی ویندوز VPS ارائه دهد. بنابراین ، به راحتی می توان به آنها اطمینان بیشتری کرد و عملکرد کلی را افزایش داد. سرور VPS لینوکس همچنین دسترسی مستقیم SSH به محیط میزبانی وب شما را ارائه می دهد ، که برای بعضی از کاربران بسیار ارزشمند است زیرا این امکان را می دهد تا به طور مستقیم با سرور VPS خود ارتباط برقرار کنند و کارهای خود بسیار سریعتری را انجام دهند.

مزیت های سرور مجازی لینوکس در مقابل سرور مجازی ویندوز

امنیت

هنگام کار در هاست اشتراکی، حتی با تمام اقدامات امنیتی مناسب ، ممکن است نقض امنیت ایجاد شود. هنگامی که سرویس خود را به سیستم VPS ارتقا می دهید سطح امنیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. هر VPS از طریق نرم افزار مجازی سازی جدا می شود که کلیه داده ها ، برنامه ها و پردازش ها را در محیط مجازی خود را ایمن نگه می دارد.

همه سرورهای مجازی بسیار ایمن هستند. اگر هر یک از سیستم های VPS با حمله Denial of Service (DOS) به خطر بیفتند یا مورد حمله قرار بگیرید ، سیستم های تشخیص فوق العاده حساس نفوذ (IDS)  بایستی بلافاصله برای جداسازی و رفع هرگونه تهدید اقدام کنند.

انتخاب سیستم عامل

سرور مجازی ویندوز و لینوکس VPS هر دو مزیتهای زیادی برای ارائه دارند. مانند بسیاری از سرویس های میزبانی وب ، ضروری است که شما بسیاری از سرویس های مختلف سرور مجازی ویندوز VPS و سرویس های میزبانی سرور لینوکس VPS را که در دسترس هستند مقایسه کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که بسته میزبانی وب با شرایط خاص شما مطابقت داشته باشد. ددر شرکتهای هاستینگ هم میزبان سرور مجازی ویندوز و هم میزبان Linux VPS را ارائه می دهند با انتخاب یک شرکت هاستینگ، هر گونه ابهامی داشتید با مشاوران و پشتیبانان شرکت هاستینگ در میان بگذارید.

 

به هنگام خرید سرور مجازی اگر فضای سرور تمام نشده است ، می توانید فوراً به اندازه فضای مورد نیاز هارد دیسک اضافه کنید. اگر فضا مشکل شما نیست اما وب سایت های حجیم و سنگین شما شروع به کند شدن سرور شما می کنند ، شرکت هاستینگ بایستی  به راحتی حافظه رم یا ظرفیت پردازش بیشتری را به سرور شما اختصاص دهد.

 

سرور مجازی چیست و هر آنچه بایستی در مورد کاربرد سرور مجازی بدانید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *